$198
Is this Diesel authentic?
Yes - we guarantee this Diesel item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Diesel item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Diesel |
| SKU: | 12319432 |
| Model: | Designer |
| Frame Color: | Green |
| Bridge Width: | 15 mm |
| Lens Socket Width: | 54 mm |
| Temple Length: | 145 mm |
| Vertical: | 40 mm |
| Pattern: | Solid |
| Department: | Unisex Adults |
| Type: | Eyeglasses |
| Unit Type: | Unit |
| Theme: | Designer |
| Style: | Designer |
| Frame Material: | Plastic |
| Age Group: | Adult |
| Personalized: | No |
| Features: | Full Rim |
| Unit Quantity: | 1 |
| Product Line: | Diesel |
ABOUT
Diesel eyeglasses - Designer - Designer - Frame: Green
Eyeglasses by Diesel
Diesel is an Italian retail clothing company. It sells denim, and other clothing, footwear, and accessories. The company is known for its surreal advertising campaigns.
YOU MIGHT ALSO LIKE