$88
Is this Diesel authentic?
Yes - we guarantee this Diesel item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Diesel item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Diesel |
| SKU: | 12318580 |
| MPN: | DL5041 Col020 |
| UPC: | 664689575558 |
| Model: | DL5041 Col.020 |
| Frame Color: | Gray |
| Bridge Width: | 17 mm |
| Lens Socket Width: | 52 mm |
| Temple Length: | 140 mm |
| Department: | Men |
| Features: | Full Rim Square |
| Frame Material: | Acetate |
| Style: | Square |
| Theme: | 90s Modern |
| Type: | Eyeglasses |
| Vertical: | 38 mm |
ABOUT
Diesel eyeglasses - DL5041 Col.020 - DL5041 Col020 - Frame: Gray (UPC: 664689575558)
Eyeglasses by Diesel
Diesel is an Italian retail clothing company. It sells denim, and other clothing, footwear, and accessories. The company is known for its surreal advertising campaigns.