$121
Is this Guess authentic?
Yes - we guarantee this Guess item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Guess item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Guess |
| SKU: | 12318374 |
| UPC: | 190231037958 |
| Handle/Strap Color: | Black |
| Hardware Color: | Silver |
| Exterior Color: | Black |
| Lining Color: | Black |
| Bag Width: | 15 in |
| Size: | Extra Large |
| Shape: | Round Bucket |
| Closure: | Flap Tote has Magnetic Snap and Xtra Bag has Zip |
| Occasion: | Business Casual Formal Party/Cocktail Travel Wedding Workwear Tote |
| Bag Depth: | 4 in |
| Fabric Type: | PVC /Faux Leather |
| Accents: | Strap Accent |
| Style Subtype: | Shoulder Bag |
| Personalize: | No |
| Accessories: | Detachable Strap Pouch Wristlet |
| Department: | Women |
| Style: | Tote |
| Features: | Audio Pocket Convertible Inner Pockets Lined Mobile Phone Pocket Organizer Stain-Resistant Water Resistant Extra Handbag |
| Finish: | Pebbled |
| Pattern: | Pebbled |
| Bag Height: | 16 in |
| Character: | Designer Luxury Set |
| Handle Style: | Double Handles |
| Lining Material: | Man Made Leather Fabric |
| Exterior Material: | Leather Man Made Leather (PVC) |
| Hardware Material: | Silver |
| Strap Drop: | 21"Tote/6"Handbag |
| Theme: | Designer |
| Handle/Strap Material: | Leather Man Made Leather |
| Product Line: | Guess Amorette SET |
ABOUT
Guess bag - Handle/Strap: Black, Hardware: Silver, Exterior: Black (UPC: 190231037958)
Bags by Guess
Guess is a renowned fashion brand known for its trendy apparel, accessories, and iconic denim. With a focus on youthful, bold designs, Guess offers a wide range of styles that reflect contemporary trends. Whether you`re dressing up for a night out or seeking casual wear, Guess provides fashionable options that help you express your individuality and stand out in any crowd.