$348
Is this Tory Burch authentic?
Yes - we guarantee this Tory Burch item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Tory Burch item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Tory Burch |
| SKU: | 12304807 |
| UPC: | 190041476428 |
| Model: | Tory Burch Parker |
| Handle/Strap Color: | Ivory |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | Ivory |
| Main Color: | New ivory |
| Lining Color: | Multicolor |
| Bag Width: | 7.75" |
| Size: | Small |
| Bag Length: | 7.75" |
| Outside Pockets: | 0 |
| Shape: | Rectangle |
| Closure: | Magnetic Snap Flap Magnetic |
| Occasion: | Casual Crossbody |
| Handle Drop: | 23" |
| Bag Depth: | 1.5" |
| Fabric Type: | leather |
| Accents: | Logo Strap Accent |
| Style Subtype: | Messenger |
| Personalize: | No |
| Accessories: | Original Dust Bag Detachable Strap |
| Department: | Women |
| Unit Type: | Unit |
| Style: | Crossbody |
| Features: | Stain Resistant Chain Strap |
| Unit Quantity: | 1 |
| Finish: | Pebbled |
| Pattern: | Solid |
| Bag Height: | 5.5" |
| Character: | Tori |
| Handle Style: | Crossbody Strap |
| Lining Material: | Fabric |
| Exterior Material: | Leather |
| Hardware Material: | Gold-Plated |
| Theme: | Classic Designer |
| Strap Drop: | 23" |
| Handle/Strap Material: | Chain Leather |
| Product Line: | Tory Burch Robinson |
ABOUT
Tory Burch bag - Tory Burch Parker - Parker - Handle/Strap: Ivory, Hardware: Gold, Exterior: Ivory (UPC: 190041476428)
Bags by Tory Burch
Tory Burch is an American fashion designer, businesswoman and philanthropist. She is the Executive Chairman and Chief Creative Officer of her own brand.