$255
Is this Marc Jacobs authentic?
Yes - we guarantee this Marc Jacobs item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Marc Jacobs item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Marc Jacobs |
| SKU: | 12304073 |
| UPC: | 883936561117 |
| Model: | Hayley |
| Handle/Strap Color: | Blue |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | Blue |
| Lining Color: | Multicolor |
| Bag Width: | 18 in |
| Size: | Medium |
| Bag Length: | 18" laying flat |
| Outside Pockets: | 1 |
| Shape: | Rectangle |
| Inside Pockets: | 3 |
| Closure: | Zipper Zip |
| Occasion: | Casual |
| Hidden Compartment: | No |
| Bag Depth: | 5" |
| Fabric Type: | Leather Straw Cotton |
| Accents: | Gold Tone Hardware |
| Personalize: | No |
| Department: | Women |
| Unit Type: | lb |
| Style: | Totes & Shoppers |
| Features: | Inner Pockets Outer Pockets Pockets |
| Unit Quantity: | 1 |
| Finish: | Matte |
| Pattern: | Straw |
| Bag Height: | 12" |
| Character: | Designer |
| Handle Style: | Double Handles |
| Lining Material: | Cotton Leather |
| Exterior Material: | Straw and leather Cotton Leather Straw |
| Customized: | N/ A |
| Hardware Material: | Gold-Plated |
| Strap Drop: | 6.5" |
| Theme: | Shopping |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Character Family: | Designer |
| Product Line: | MARC JACOBS HAYLEY straw tote purse shoulder bag handbag blue $29 |
ABOUT
Marc Jacobs bag - Hayley - Hayley - Handle/Strap: Blue, Hardware: Gold, Exterior: Blue (UPC: 883936561117)
Bags by Marc Jacobs
Marc Jacobs is a prestigious fashion brand known for its innovative designs and playful aesthetic. Renowned for its eclectic collections, Marc Jacobs offers a range of clothing, handbags, and accessories that blend sophistication with creativity. With Marc Jacobs, you can embrace unique styles that make a bold statement and reflect your individuality in the world of fashion.