$96
Is this Polaroid authentic?
Yes - we guarantee this Polaroid item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Polaroid item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Polaroid |
| SKU: | 12298305 |
| MPN: | PLD 2156/S-B3V |
| UPC: | 716736993300 |
| Model: | PLD 2156/S-B3V |
| Frame Color: | VIOLET |
| Lens Color: | RSGD MLPZ |
| Temple Length: | 140mm |
| Department: | Men |
| Frame Material: | plastic |
| Lens Technology: | Tinted |
| Style: | Sunglasses |
| Theme: | Designer |
| Type: | Sunglasses |
| UV Protection: | 100% UV protection |
| Country of Origin: | Asia |
| Features: | Sunglasses |
| Lens Material: | Polycarbonate |
| Personalized: | No |
ABOUT
Polaroid sunglasses - PLD 2156/S-B3V - PLD - Frame: VIOLET, Lens: RSGD MLPZ (UPC: 716736993300)
Sunglasses by Polaroid
Polaroid Eyewear manufactures polarized sunglasses and polarized lenses, as well as optical frames, reading glasses, and clip-on lenses.
YOU MIGHT ALSO LIKE