SALE: $61 (-67%) $183
Is this Moschino authentic?
Yes - we guarantee this Moschino item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Moschino item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Moschino |
| SKU: | 12296363 |
| MPN: | MOL077-C9A-53 |
| UPC: | 716736982885 |
| Model: | MOL077-C9A-53 |
| Frame Color: | RED |
| Lens Color: | BROWN |
| Temple Length: | 140mm |
| Lens Size: | 53mm |
| Type: | Sunglasses |
| Department: | Women |
| Style: | Rectangular |
| Theme: | Designer |
| Lens Technology: | 100% UV Protection |
| Frame Material: | Plastic |
| UV Protection: | 100% UV Protection |
| Personalized: | No |
| Year Manufactured: | 2020-2029 |
| Style Number: | MOL077-C9A-53 |
| Style Name: | Rectangular |
| Temple: | 140mm |
| AGE: | Adult |
ABOUT
Moschino sunglasses - MOL077-C9A-53 - Frame: RED, Lens: BROWN (UPC: 716736982885)
Sunglasses by Moschino
Moschino is a high-end luxury Italian fashion brand well-known for being wonderfully colorful, eccentric, and often made with unusual materials.
Since its inception the brand has been noted for its irreverence and eccentricity.