$235
Is this Ralph Lauren authentic?
Yes - we guarantee this Ralph Lauren item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Ralph Lauren item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Ralph Lauren |
| SKU: | 12277763 |
| Model: | POLO PREP 10 |
| Frame Color: | Brown |
| Bridge Width: | 18 mm |
| Lens Socket Width: | 51mm |
| Temple Length: | 135mm |
| Vertical: | 41mm |
| Pattern: | 80s |
| Character: | Vision True Vintage Unused Stock Frame Classic POLO Hipster Executive Preppy Student |
| Vintage: | Yes |
| Department: | Unisex Adults |
| Type: | Eyeglasses |
| Style: | Full Rim |
| Theme: | Classic Designer Old Money Academia POLO |
| Frame Material: | Metal Plastic |
| Features: | Half Rim Rimless |
| Country of Origin: | Hong Kong |
| Character Family: | Americana |
| Product Line: | POLO PREP |
ABOUT
Ralph Lauren eyeglasses - POLO PREP 10 - POLO PREP - Frame: Brown
Eyeglasses by Ralph Lauren
Ralph Lauren Corporation is an American fashion company producing products ranging from the mid-range to the luxury segments. They are known for the clothing, marketing and distribution of products in four categories: apparel, home, accessories, and fragrances.
YOU MIGHT ALSO LIKE