$105
Is this Ralph Lauren authentic?
Yes - we guarantee this Ralph Lauren item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Ralph Lauren item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Ralph Lauren |
| SKU: | 12270852 |
| Model: | Polo Ralph Lauren Horsemen Equestrian |
| Handle/Strap Color: | Red |
| Hardware Color: | Silver |
| Exterior Color: | Multicolor |
| Lining Color: | Red |
| Bag Width: | 14 in |
| Size: | Large |
| Country of Origin: | Vietnam |
| Shape: | Square |
| Closure: | Button Snap |
| Occasion: | Casual Workwear |
| Bag Depth: | 4 in |
| Fabric Type: | Knit |
| Accents: | Embroidered Zipper |
| Personalize: | No |
| Accessories: | Other Strap Pouch |
| Department: | Women |
| Style: | Tote |
| Features: | Adjustable Strap Cross-Body Strap Inner Pockets Eco Friendly Lightweight Pockets |
| Pattern: | Plaid |
| Character: | Horse |
| Bag Height: | 15 in |
| Handle Style: | Double Handles |
| Lining Material: | Canvas Polyester |
| Exterior Material: | Canvas Polyester |
| Hardware Material: | Stainless Steel |
| Theme: | Classic Horse Preppy |
| Handle/Strap Material: | Canvas Polyester |
ABOUT
Ralph Lauren bag - Polo Ralph Lauren Horsemen Equestrian - Handle/Strap: Red, Hardware: Silver, Exterior: Multicolor
Bags by Ralph Lauren
Ralph Lauren Corporation is an American fashion company producing products ranging from the mid-range to the luxury segments. They are known for the clothing, marketing and distribution of products in four categories: apparel, home, accessories, and fragrances.