$192
Is this Michael Kors authentic?
Yes - we guarantee this Michael Kors item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Michael Kors item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Michael Kors |
| SKU: | 12140421 |
| Model: | MICHAEL KORS MANHATTAN |
| Handle/Strap Color: | Black Brown White Powder Blush |
| Hardware Color: | Black Brown White Powder Blush |
| Exterior Color: | Multicolor Black Brown White Powder Blush |
| Lining Color: | Black Brown White Powder Blush |
| Bag Width: | 9 in |
| Size: | Medium |
| Closure: | Flip-Lock Hook & Loop |
| Occasion: | Casual/bussines Casual |
| Hidden Compartment: | No |
| Bag Depth: | 4.25 in |
| Year Manufactured: | 2020 |
| Accents: | Flip-Lock Fastening Buckle Logo |
| Personalize: | No |
| Department: | Women |
| Style: | Satchel/Top Handle Bag |
| Features: | Front slip pocket Gold Corner Accents Adjustable Strap |
| Pattern: | Logo |
| Character: | Limited Edition |
| Bag Height: | 7 in |
| Handle Style: | Crossbody Strap |
| Lining Material: | 100% polyester |
| Exterior Material: | 100% Leather Coated Canvas MK BLACK MK BROWN MK OPTIC WHITE MK POWDER BLU |
| Hardware Material: | Gold-Tone |
| Theme: | Designer School |
| Character Family: | Trunk Style |
| Product Line: | manhattan |
| Manufacturer Color: | Brown Black Optic White Powder Blush Silver Bordeaux |
ABOUT
Michael Kors bag - MICHAEL KORS MANHATTAN - MANHATTAN - Silver New, Handle/Strap: Black, Brown, White, Powder Blush, Hardware: Black, Brown, White, Powder Blush
Bags by Michael Kors
Michael Kors is a renowned luxury fashion brand known for its stylish handbags, accessories, and ready-to-wear apparel. Celebrated for its chic designs and modern aesthetics, Michael Kors offers a range of products that blend sophistication with practicality. With Michael Kors, you can elevate your wardrobe with high-quality items that embody a luxurious lifestyle, making it a favorite among fashion enthusiasts.