$70
Is this Anne Klein authentic?
Yes - we guarantee this Anne Klein item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Anne Klein item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Anne Klein |
| SKU: | 12138825 |
| MPN: | AK9111-555-50 |
| Model: | AK 9111 |
| Frame Color: | 555 Blue |
| Lens Socket Width: | 50 mm |
| Bridge Width: | 18 mm |
| Temple Length: | 135 mm |
| Department: | Women |
| Frame Material: | Metal |
| Type: | Full Rim |
| Style: | Oval |
| Age Group: | Adult |
ABOUT
Anne Klein eyeglasses - AK 9111 - AK9111-555-50 - Frame: 555 Blue
Eyeglasses by Anne Klein
Anne Klein was a visionary designer who originated the concept of a fully coordinated closet, providing a uniquely American point of view to the global fashion industry. Her trademark separates became the hallmark of a purposeful and stylish wardrobe - one that has informed trends for decades.