$81
Is this Ralph Lauren authentic?
Yes - we guarantee this Ralph Lauren item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Ralph Lauren item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Ralph Lauren |
| SKU: | 12128886 |
| MPN: | RL6110-5448-51 |
| UPC: | 8053672151091 |
| Model: | RL 6110 |
| Frame Color: | 5448 Black White |
| Lens Socket Width: | 51 mm |
| Bridge Width: | 16 mm |
| Temple Length: | 135 mm |
| Country of Origin: | Imported |
| Department: | Women |
| Vertical: | 32.2 mm |
| Frame Material: | Plastic |
| Type: | Full Rim |
| Style: | Square |
| Age Group: | Adult |
ABOUT
Ralph Lauren eyeglasses - RL 6110 - RL6110-5448-51 - Frame: 5448 Black White (UPC: 8053672151091)
Eyeglasses by Ralph Lauren
Ralph Lauren Corporation is an American fashion company producing products ranging from the mid-range to the luxury segments. They are known for the clothing, marketing and distribution of products in four categories: apparel, home, accessories, and fragrances.