$282
Is this Michael Kors authentic?
Yes - we guarantee this Michael Kors item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Michael Kors item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Michael Kors |
| SKU: | 12128262 |
| MPN: | 35H1GY9T3T |
| Model: | NORTH SOUTH MK |
| Handle/Strap Color: | MK DENIM MULTI MK BROWN MK VANILLA MK DK POWDER BLUSH MULTI |
| Hardware Color: | MK DENIM MULTI MK BROWN MK VANILLA MK DK POWDER BLUSH MULTI Gold-toned |
| Exterior Color: | Multicolor |
| Lining Color: | Multicolor |
| Bag Width: | 15.75 in |
| Size: | Large |
| Shape: | Rectangle |
| Closure: | Open |
| Occasion: | Business Casual Formal Party/Cocktail Travel Wedding Workwear |
| Handle Drop: | 5.25 in |
| Bag Depth: | 7.75 in |
| Year Manufactured: | 2020-2029 |
| Fabric Type: | Satin |
| Accents: | Logo |
| Personalize: | No |
| Style Subtype: | Tote Bag |
| Accessories: | Bag Charm Detachable Strap |
| Department: | Women |
| Style: | Tote |
| Features: | Detachable Strap Center Stripe Adjustable Strap |
| Finish: | Coated |
| Pattern: | Signature OR Solid |
| Character: | Signature |
| Bag Height: | 14 in |
| Handle Style: | Double Handles/Longer Strap |
| Lining Material: | Fabric |
| Exterior Material: | Jacquard PVC |
| Hardware Material: | Gold Toned Hardware |
| Theme: | Designer |
| Strap Drop: | Long adjustable Strap |
| Handle/Strap Material: | Leather PVC |
| Character Family: | Signature |
| Product Line: | Michael Kors Mirella |
ABOUT
Michael Kors bag - NORTH SOUTH MK - NORTH SOUTH - 35H1GY9T3T - Powder Blush, Handle/Strap: MK DENIM MULTI, MK BROWN, MK VANILLA, MK DK POWDER BLUSH MULTI, Hardware: MK DENIM MULTI, MK BROWN, MK VANILLA, MK DK POWDER BLUSH MULTI,, Gold-toned
Bags by Michael Kors
Michael Kors is a renowned luxury fashion brand known for its stylish handbags, accessories, and ready-to-wear apparel. Celebrated for its chic designs and modern aesthetics, Michael Kors offers a range of products that blend sophistication with practicality. With Michael Kors, you can elevate your wardrobe with high-quality items that embody a luxurious lifestyle, making it a favorite among fashion enthusiasts.
YOU MIGHT ALSO LIKE