$205
Is this Michael Kors authentic?
Yes - we guarantee this Michael Kors item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Michael Kors item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Michael Kors |
| SKU: | 12125479 |
| MPN: | 35F1GNCT3T |
| Model: | 35F1GNCT3T |
| Handle/Strap Color: | BLACK BORDEAUX POWDER BLUSH LIGHT CREAM ROSE PINK |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | BLACK BORDEAUX POWDER BLUSH LIGHT CREAM ROSE PINK |
| Lining Color: | BLACK BORDEAUX POWDER BLUSH LIGHT CREAM ROSE PINK |
| Bag Width: | 14 in |
| Size: | Large |
| Closure: | Zip Turn Lock |
| Occasion: | Travel Wedding Party/Cocktail Casual Formal Workwear Business |
| Year Manufactured: | 2020-2029 |
| Bag Depth: | 6.5 in |
| Accents: | Studded Logo |
| Personalize: | No |
| Style Subtype: | Tote bag |
| Accessories: | Bag Charm |
| Department: | Women |
| Style: | Tote |
| Features: | Inner Pockets Pockets |
| Pattern: | Solid |
| Bag Height: | 11 in |
| Character: | Michael |
| Handle Style: | Double Handles |
| Lining Material: | Leather |
| Exterior Material: | Smooth Leather |
| Hardware Material: | Silver |
| Strap Drop: | 11" |
| Theme: | Designer |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Character Family: | BLACK BORDEAUX POWDER BLUSH LIGHT CREAM ROSE PINK |
| Product Line: | Michael Kors Manhattan Large Leather Tote Signature MK Logo Bag |
| Manufacturer Color: | BLACK BORDEAUX POWDER BLUSH LIGHT CREAM ROSE PINK |
ABOUT
Michael Kors bag - 35F1GNCT3T - POWDER BLUSH, Handle/Strap: BLACK, BORDEAUX, POWDER BLUSH, LIGHT CREAM, ROSE PINK, Hardware: Gold
Bags by Michael Kors
Michael Kors is a renowned luxury fashion brand known for its stylish handbags, accessories, and ready-to-wear apparel. Celebrated for its chic designs and modern aesthetics, Michael Kors offers a range of products that blend sophistication with practicality. With Michael Kors, you can elevate your wardrobe with high-quality items that embody a luxurious lifestyle, making it a favorite among fashion enthusiasts.