$148
Is this Michael Kors authentic?
Yes - we guarantee this Michael Kors item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Michael Kors item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Michael Kors |
| SKU: | 12123641 |
| MPN: | 35S3G6HS5L 35S4G6HS5O |
| Model: | Michael Sheila |
| Handle/Strap Color: | CARNATION LUGGAGE PALE GOLD VISTA BLUE PALE GOLD (35T4G6HS5M |
| Hardware Color: | Gold tone / Silver tone |
| Exterior Color: | CARNATION LUGGAGE PALE GOLD VISTA BLUE PALE GOLD (35T4G6HS5M |
| Lining Color: | CARNATION LUGGAGE PALE GOLD VISTA BLUE PALE GOLD (35T4G6HS5M |
| Bag Width: | 9 in |
| Size: | Small |
| Closure: | Zip |
| Occasion: | Casual |
| Handle Drop: | 3.5 inches |
| Bag Depth: | 3 in |
| Accents: | Strap Accent Zipper |
| Personalize: | No |
| Accessories: | Bag Charm Brand Card Detachable Strap |
| Department: | Women |
| Style: | Satchel/Top Handle Bag |
| Features: | Adjustable Strap Inner Pockets |
| Finish: | Coated |
| Pattern: | Solid |
| Bag Height: | 6.5 in |
| Handle Style: | Double Handles |
| Lining Material: | Fabric |
| Exterior Material: | Non-Leather Vegan |
| Hardware Material: | Gold tone / Silver tone |
| Strap Drop: | 20.25 inches to 23.75 inches |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Product Line: | Michael Kors Sheila |
ABOUT
Michael Kors bag - Michael Sheila - Michael Sheila - 35S3G6HS5L 35S4G6HS5O - BROWN, Handle/Strap: CARNATION, LUGGAGE, PALE GOLD, VISTA BLUE, PALE GOLD (35T4G6HS5M, Hardware: Gold tone / Silver tone
Bags by Michael Kors
Michael Kors is a renowned luxury fashion brand known for its stylish handbags, accessories, and ready-to-wear apparel. Celebrated for its chic designs and modern aesthetics, Michael Kors offers a range of products that blend sophistication with practicality. With Michael Kors, you can elevate your wardrobe with high-quality items that embody a luxurious lifestyle, making it a favorite among fashion enthusiasts.