$385
Is this Michael Kors authentic?
Yes - we guarantee this Michael Kors item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Michael Kors item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Michael Kors |
| SKU: | 12121336 |
| MPN: | CECE CECERIBBONCHAIN |
| Model: | Michael Michael Kors Cece Shoulder/X-body Messenger/ Handbag |
| Hardware Color: | Red Pink Gold or Black Silver |
| Exterior Color: | Soft Pink Black Bright Red |
| Bag Width: | 10.5 in |
| Size: | Small |
| Shape: | Messenger/Tote |
| Closure: | Center Zip Compartment Front & Back Hidden Strong Magnetic Closure Zip |
| Occasion: | Business Casual Formal Party/Cocktail Travel Wedding Workwear |
| Handle Drop: | 3.5 in Double Leather Handles (See Crossbody/Shoulder strap info |
| Bag Depth: | 4.25 in |
| Fabric Type: | Michael Kors Signature easy clean fabric lining |
| Accents: | Ribbon Chain Accent Handel Detachable strap top handles Ribbon chain accent Convertible Shoulder Crossbody Handbag Quilted High grade leather Michael Michael Kors New York |
| Department: | Women |
| Bag 10.5"W X 8.5"H X 4.25"D: | 21 in Leather adjustable crossbody/ shoulder strap detachable |
| Style: | Messenger/Tote |
| Features: | Adjustable Strap Chain Strap Ribbon Rope Chain Handel Leather Shoulder/Crossbody Strap New updated Messenger Silhouette style Exterior front slip pocket detachable crossbody Interior back zip pocket center zip compartment Interior Front slip Compartment spacious interior with three compartments Bevy of pockets Finished and Spacious Interior Top handles allow versatile carrying options Red or Pink Gold-tone Hardware Black Leather Bag Silver-tone Hardware Choices Bag or Bag & Wallet Set 3 Compartments with Center Zip Compartment Michael Kors Dust cover/Cleaning bag Bag Charm LEATHER RARE. Highend (NOT an outlet) Retail Convertible purse |
| Finish: | Slight Gloss |
| Pattern: | Solid |
| Character: | Crossbody/Shoulder/Handbag Michael |
| Bag Height: | 8.5 in |
| NOT a cheap remake or cheaply made outlet bag: | Your purse is made from High Quality Leather + Top Tannery |
| Handle Style: | Double Handles |
| Lining Material: | Michael Michael Kors Signature Fabric |
| Exterior Material: | Smooth Leather with chain accents Leather |
| Hardware Material: | Gold OR Silver-tone |
| Theme: | Rare Cece bags Cece Michael Michael Kors Messenger/Tote Style Convertible bag Small Crossbody/Messenger/Tote chain accents Leather adjustable strap carry handles chain Designer |
| Strap Drop: | 21 in Leather adjustable crossbody/ shoulder strap detachable |
| Handle/Strap Material: | Adjustable Leather Crossbody/Shoulder strap woven leather chain accent strap Double carry Leather handles |
| Character Family: | Cece Convertible Messenger/Crossbody/Shoulder/handbag |
| Product Line: | Michael Kors Cece Messenger/Tote |
| Manufacturer Color: | Black/silver Bright Red/gold Soft Pink/Gold |
ABOUT
Michael Kors bag - Michael Michael Kors Cece Shoulder/X-body Messenger/ Handbag - CECE CECERIBBONCHAIN - Hardware: Red, Pink Gold or Black Silver, Exterior: Soft Pink, Black, Bright Red, Manufacturer: Black/silver, Bright Red/gold, Soft Pink/Gold
Bags by Michael Kors
Michael Kors is a renowned luxury fashion brand known for its stylish handbags, accessories, and ready-to-wear apparel. Celebrated for its chic designs and modern aesthetics, Michael Kors offers a range of products that blend sophistication with practicality. With Michael Kors, you can elevate your wardrobe with high-quality items that embody a luxurious lifestyle, making it a favorite among fashion enthusiasts.