$402
Is this Michael Kors authentic?
Yes - we guarantee this Michael Kors item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Michael Kors item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Michael Kors |
| SKU: | 12120808 |
| Model: | Michael Kors Cece |
| Handle/Strap Color: | White |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | Pink/White |
| Lining Color: | Beige |
| Bag Width: | 9.25 in |
| Size: | Medium |
| Closure: | Exterior Push Lock Push Lock Tie Front interior semi hidden snap compartments! |
| Occasion: | Casual Formal Party/Cocktail Wedding |
| Bag Depth: | 4 in |
| Fabric Type: | Soft Fabric (Suede feel) |
| Accents: | Fringe Bright Colors Tie Dye Strap Fringe and Woven Leather |
| Accessories: | Detachable Strap Lock |
| Department: | Women |
| NOT a cheap outlet remake: | Your purse with be 100% Top Quality Leather |
| Style: | Shoulder Bag/Crossbody/Handbag Convertible |
| Features: | Adjustable Strap Convertible Chain Accent handle Wide Crossbody Shoulder Strap Dustcover/Cleaning Bag from Michael Michael Kors Snap Hidden Compartments Interior Zip Compartment and open Center Compartment Soft Leather with Tie Die Pink accents Exterior Front Push lock & Back Slip Pocket Front Snap Compartment with 2 hidden slip pockets Michael Kors Dustcover/storage bag Unique details Rare Purse Authentic w/ dust bag Wide adjustable Leather Strap removeable Chain Handle accent handbag strap Unique Rare Authentic Michael Michael Kors Dust Cover/Storage Bag MK Fringe Fringe and Woven Leather |
| Pattern: | Tie Dye |
| Character: | Michael Michael Kors Cece |
| Bag Height: | 5.75 in |
| Handle Style: | Chain Handle +Crossbody/Shoulder adjustable/removeable leather |
| Exterior Material: | Leather Chain Handle accent handbag strap metal/leather Wide adjustable Leather Shoulder/crossbody strap |
| Theme: | Crossbody/Shoulder Bag/ Handbag Unique Bright colors Designer |
| Handle/Strap Material: | Chain |
| Product Line: | MIchael Kors Cece Medium Convertible Crossbody |
| Manufacturer Color: | Optic White/Shell Pink |
ABOUT
Michael Kors bag - Michael Kors Cece - Cece - Handle/Strap: White, Hardware: Gold, Exterior: Pink/White
Bags by Michael Kors
Michael Kors is a renowned luxury fashion brand known for its stylish handbags, accessories, and ready-to-wear apparel. Celebrated for its chic designs and modern aesthetics, Michael Kors offers a range of products that blend sophistication with practicality. With Michael Kors, you can elevate your wardrobe with high-quality items that embody a luxurious lifestyle, making it a favorite among fashion enthusiasts.
YOU MIGHT ALSO LIKE