$254
Is this Ralph Lauren authentic?
Yes - we guarantee this Ralph Lauren item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Ralph Lauren item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Ralph Lauren |
| SKU: | 12048021 |
| Model: | 440 |
| Color: | Brown |
| Frame Color: | Silver |
| Temple Length: | 135mm |
| Bridge Width: | 18 mm |
| Lens Width: | 48mm |
| Country of Origin: | Italy |
| Department: | UNI |
| Style: | Rimless |
| Theme: | 70s |
| Type: | Classic Frame |
| Frame Material: | stainless steel Metal |
ABOUT
Ralph Lauren eyeglasses - 440 - Brown, Frame: Silver
Eyeglasses by Ralph Lauren
Ralph Lauren Corporation is an American fashion company producing products ranging from the mid-range to the luxury segments. They are known for the clothing, marketing and distribution of products in four categories: apparel, home, accessories, and fragrances.