$1260
Is this Miu Miu authentic?
Yes - we guarantee this Miu Miu item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Miu Miu item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Miu Miu |
| SKU: | 12044522 |
| Handle/Strap Color: | Silver |
| Hardware Color: | Silver |
| Exterior Color: | Black |
| Lining Color: | Black |
| Bag Width: | 11 in |
| Shape: | Rectangle |
| Closure: | Turn Lock |
| Bag Height: | 5.5 in |
| Occasion: | Casual |
| Handle Style: | Shoulder Strap |
| Lining Material: | Leather |
| Bag Depth: | 1.5 in |
| Exterior Material: | Velvet |
| Accents: | Crystal |
| Personalize: | No |
| Accessories: | Detachable Strap |
| Department: | Women |
| Unit Type: | Unit |
| Style: | Shoulder Bag |
| Theme: | Designer |
ABOUT
Miu Miu bag - Handle/Strap: Silver, Hardware: Silver, Exterior: Black
Bags by Miu Miu
Miu Miu is a brand from the Prada Group. Introduced by Miuccia Prada in 1992, Miu Miu was inspired by Miuccia`s personal wardrobe and named after her family nickname. With an independent identity from Prada, the brand has grown into one of the leading high fashion labels in the world.