$116
Is this Ralph Lauren authentic?
Yes - we guarantee this Ralph Lauren item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Ralph Lauren item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Ralph Lauren |
| SKU: | 12042854 |
| MPN: | 00200137618929 |
| UPC: | 8056597052665 |
| Model: | RL6188 5001 55 15 140 |
| Frame Color: | Cateye Black |
| Frame Width: | 140 mm |
| Bridge Width: | 17 mm |
| Lens Socket Width: | 54 mm |
| Temple Length: | 145 mm |
| Character: | Blue |
| Custom Bundle: | No |
| Department: | Unisex |
| Type: | Eyeglasses |
| Style: | Full Rim |
| Age Group: | Adult |
| Personalized: | No |
ABOUT
Ralph Lauren eyeglasses - RL6188 5001 55 15 140 - 00200137618929 - Frame: Cateye Black (UPC: 8056597052665)
Eyeglasses by Ralph Lauren
Ralph Lauren Corporation is an American fashion company producing products ranging from the mid-range to the luxury segments. They are known for the clothing, marketing and distribution of products in four categories: apparel, home, accessories, and fragrances.