$110
Is this Ralph Lauren authentic?
Yes - we guarantee this Ralph Lauren item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Ralph Lauren item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Ralph Lauren |
| SKU: | 12036754 |
| MPN: | RL6168 5745 |
| Model: | RL6168 5745 |
| Frame Color: | Shiny Black Havana |
| Bridge Width: | 17 mm |
| Lens Socket Width: | 52 mm |
| Temple Length: | 140 mm |
| Pattern: | Havana |
| Gender: | Women |
| Department: | Women |
| Type: | Eyeglasses |
| Unit Type: | Unit |
| Style: | Cat Eye |
| Frame Material: | Acetate |
| Theme: | Designer Havana |
| Personalized: | No |
| Features: | Cat Eye Full Rim |
| Unit Quantity: | 1 |
| Manufacturer Color: | Shiny Black Havana |
ABOUT
Ralph Lauren eyeglasses - RL6168 5745 - Frame: Shiny Black Havana, Manufacturer: Shiny Black Havana
Eyeglasses by Ralph Lauren
Ralph Lauren Corporation is an American fashion company producing products ranging from the mid-range to the luxury segments. They are known for the clothing, marketing and distribution of products in four categories: apparel, home, accessories, and fragrances.