$586
Is this Ralph Lauren authentic?
Yes - we guarantee this Ralph Lauren item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Ralph Lauren item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Ralph Lauren |
| SKU: | 12035716 |
| MPN: | PL9009-T |
| Frame Color: | Chrome |
| Bridge Width: | 17 mm |
| Lens Socket Width: | 53 mm |
| Temple Length: | 140 mm |
| Vertical: | 30 mm |
| Pattern: | Solid |
| Character: | Silver Vision 18K Gold Plated |
| Department: | Unisex Adults |
| Type: | Eyeglasses |
| Personalized: | No |
| Theme: | Designer |
| Style: | Square |
| Frame Material: | Titanium |
| Features: | Full Rim |
| Country of Origin: | Italy |
ABOUT
Ralph Lauren eyeglasses - PL9009-T - Frame: Chrome
Eyeglasses by Ralph Lauren
Ralph Lauren Corporation is an American fashion company producing products ranging from the mid-range to the luxury segments. They are known for the clothing, marketing and distribution of products in four categories: apparel, home, accessories, and fragrances.
YOU MIGHT ALSO LIKE