SALE: $162 (-30%) $230
Is this Ralph Lauren authentic?
Yes - we guarantee this Ralph Lauren item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Ralph Lauren item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Ralph Lauren |
| SKU: | 12034977 |
| Model: | RL 664 C3H 48 18 130 |
| Frame Color: | Blue |
| Bridge Width: | 18 mm |
| Lens Socket Width: | 48 mm |
| Temple Length: | 130 mm |
| Vertical: | 29 mm |
| Pattern: | Solid |
| Department: | Women |
| Type: | Eyeglasses |
| Theme: | Designer Modern Tortoise |
| Style: | Almond |
| Frame Material: | Stainless Steel Plastic |
| Features: | Full Rim Hypoallergenic Nickel Free Almond Shaped |
| Country of Origin: | Italy |
ABOUT
Ralph Lauren eyeglasses - RL 664 C3H 48 18 130 - Frame: Blue
Eyeglasses by Ralph Lauren
Ralph Lauren Corporation is an American fashion company producing products ranging from the mid-range to the luxury segments. They are known for the clothing, marketing and distribution of products in four categories: apparel, home, accessories, and fragrances.