SALE: $145 (-46%) $269
Is this Ralph Lauren authentic?
Yes - we guarantee this Ralph Lauren item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Ralph Lauren item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Ralph Lauren |
| SKU: | 12034240 |
| UPC: | 713132349168 |
| Model: | POLO 5517 |
| Frame Color: | 5517 BLACK |
| Lens Color: | Clear |
| Color: | 5517 BLACK |
| Lens Width: | 54mm |
| Temple Length: | 145mm |
| Bridge Width: | 16 mm |
| Lens Socket Width: | 39MM |
| Country of Origin: | Italy |
| Frame Material: | Plastic |
| Department: | Unisex |
| Lenses: | Demo with Print |
| Type: | Full Rim |
| Vertical: | 39 mm |
| Style: | Cats Eye |
| Age Group: | Adult |
| Bundle Listing: | No |
ABOUT
Ralph Lauren eyeglasses - POLO 5517 - POLO - 5517 BLACK, Frame: 5517 BLACK, Lens: Clear (UPC: 713132349168)
Eyeglasses by Ralph Lauren
Ralph Lauren Corporation is an American fashion company producing products ranging from the mid-range to the luxury segments. They are known for the clothing, marketing and distribution of products in four categories: apparel, home, accessories, and fragrances.
YOU MIGHT ALSO LIKE