$135
Is this Ralph Lauren authentic?
Yes - we guarantee this Ralph Lauren item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Ralph Lauren item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Ralph Lauren |
| SKU: | 12031503 |
| MPN: | RL5058B-9101 |
| Color: | Gold Horn |
| Frame Color: | Multi-Color |
| Lens Color: | Clear |
| Bridge Size in Inches: | 0.63 in. |
| Bridge Width: | 16 mm |
| Frame Width: | 127 mm |
| Frame Width in Inches: | 5 in. |
| Lens Socket Width: | 51 mm |
| Lens Socket Width in Inches: | 2.01 in. |
| Size: | Small |
| Temple Length: | 135 mm |
| Temple Length in Inches: | 5.31 in. |
| Department: | Women |
| Features: | Designer Durable Full Rim Lightweight Metal Oval Stylish Women |
| Frame Material: | Metal |
| Frame Shape: | Oval |
| Frame Structure: | Full Rim |
| Frame Type: | Full Rim |
| Gender: | Women |
| Lens Material: | CR39 |
| Lens Technology: | Solid |
| Material: | Metal |
| New In Box: | Yes |
| Original/Authentic: | Authentic |
| Pattern: | Multi-Colored |
| Shape: | Oval |
| Style: | Oval |
| Theme: | Designer Fashion Modern |
| Type: | Eyeglasses |
| Vertical: | 28 mm |
ABOUT
Ralph Lauren eyeglasses - RL5058B-9101 - Gold Horn, Frame: Multi-Color, Lens: Clear
Eyeglasses by Ralph Lauren
Ralph Lauren Corporation is an American fashion company producing products ranging from the mid-range to the luxury segments. They are known for the clothing, marketing and distribution of products in four categories: apparel, home, accessories, and fragrances.