SALE: $66 (-70%) $220
Is this Rag & Bone authentic?
Yes - we guarantee this Rag & Bone item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Rag & Bone item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Rag & Bone |
| SKU: | 12030385 |
| MPN: | RNB1075-S-1ZX-56 |
| UPC: | 716736791760 |
| Frame Color: | Pink |
| Other Frame Color: | Pink Horn |
| Lens Color: | Brown |
| Other Lens Color: | Brown |
| Lens Width: | 56 mm |
| Bridge Width: | 16 mm |
| Arm Length: | 140 mm |
| Style: | Round |
| Department: | Women`s |
| Type: | Sunglasses |
| Frame Material: | Acetate |
| Frame Shape: | Round |
| Polarization: | Non-Polarized |
ABOUT
Rag & Bone sunglasses - RNB1075-S-1ZX-56 - Frame: Pink, Lens: Brown, Other Frame: Pink Horn (UPC: 716736791760)
Sunglasses by Rag & Bone
Rag & Bone is a contemporary fashion brand known for its urban aesthetic and meticulous attention to detail, seamlessly blending British heritage with modern design.
With a commitment to quality craftsmanship, Rag & Bone offers effortlessly chic apparel that embodies both style and functionality.