SALE: $66 (-67%) $198
Is this Rag & Bone authentic?
Yes - we guarantee this Rag & Bone item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Rag & Bone item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Rag & Bone |
| SKU: | 12028219 |
| MPN: | RNB5044-S-JBW-53 |
| UPC: | 716736698977 |
| Frame Color: | Blue |
| Other Frame Color: | Blue Havana |
| Lens Color: | Blue |
| Other Lens Color: | Blue |
| Lens Width: | 53 mm |
| Bridge Width: | 19 mm |
| Arm Length: | 145 mm |
| Style: | Square |
| Department: | Men`s |
| Type: | Sunglasses |
| Frame Material: | Acetate |
| Frame Shape: | Square |
| Polarization: | Non-Polarized |
ABOUT
Rag & Bone sunglasses - RNB5044-S-JBW-53 - Frame: Blue, Lens: Blue, Other Frame: Blue Havana (UPC: 716736698977)
Sunglasses by Rag & Bone
Rag & Bone is a contemporary fashion brand known for its urban aesthetic and meticulous attention to detail, seamlessly blending British heritage with modern design.
With a commitment to quality craftsmanship, Rag & Bone offers effortlessly chic apparel that embodies both style and functionality.