$626
Is this Coach authentic?
Yes - we guarantee this Coach item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Coach item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Coach |
| SKU: | 11928917 |
| UPC: | 196395245802 |
| Model: | Tabby 20 |
| Exterior Color: | Blue |
| Hardware Color: | Gold |
| Lining Color: | Blue |
| Handle/Strap Color: | Gold |
| Size: | Small |
| Bag Width: | 9 in |
| Strap Drop: | 22 in |
| Exterior Material: | Denim |
| Closure: | Magnetic |
| Product Line: | Tabby 20 |
| Style: | Crossbody |
| Handle Drop: | 12 in |
| Department: | Women |
| Bag Depth: | 3 in |
| Pattern: | Solid |
| Theme: | Classic |
| Shape: | Rectangle |
| Handle Style: | Double Handles |
| Accents: | Buckle Accent |
| Unit Quantity: | 1 |
| Features: | Chain Strap |
| Unit Type: | Unit |
| Occasion: | Business Casual Formal Party/Cocktail Travel Wedding Workwear |
| Finish: | Quilted |
| Bag Height: | 5 in |
| Handle/Strap Material: | Metal |
| Accessories: | Pouch |
| Lining Material: | Fabric |
| Personalize: | No |
| Hardware Material: | Metal |
ABOUT
Coach bag - Tabby 20 - Tabby - Exterior: Blue, Hardware: Gold, Lining: Blue (UPC: 196395245802)
Bags by Coach
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.