$629
Is this Moschino authentic?
Yes - we guarantee this Moschino item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Moschino item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Moschino |
| SKU: | 11890238 |
| Handle/Strap Color: | Black |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | White/Brown/Black |
| Lining Color: | Black |
| Bag Width: | 9.5" |
| Size: | Medium |
| Closure: | Kiss Lock |
| Occasion: | Casual Party/Cocktail Travel Wedding |
| Bag Depth: | 6" |
| Personalize: | No |
| Accessories: | Original Dust Bag |
| Department: | Women |
| Style: | Top Handle / Crossbody |
| Features: | Lightweight Limited Edition Lined |
| Pattern: | This is Not a Toy Teddy Bear |
| Character: | Teddy Bear |
| Bag Height: | 6" |
| Handle Style: | Top Handle |
| Lining Material: | Silk |
| Exterior Material: | Polyester/Faux Fur |
| Hardware Material: | Galvanic Metal |
| Theme: | Teddy Bear |
| Product Line: | AW24 |
ABOUT
Moschino bag - Handle/Strap: Black, Hardware: Gold, Exterior: White/Brown/Black
Bags by Moschino
Moschino is a high-end luxury Italian fashion brand well-known for being wonderfully colorful, eccentric, and often made with unusual materials.
Since its inception the brand has been noted for its irreverence and eccentricity.