SALE: $89 (-60%) $225
Is this MCM authentic?
Yes - we guarantee this MCM item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This MCM item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | MCM |
| SKU: | 11888262 |
| MPN: | MCM2130A52723 |
| UPC: | 886895428132 |
| Model: | MCM2130A |
| Frame Color: | Gold/Havana |
| Lens Color: | Clear |
| Bridge Width: | 19 mm |
| Lens Socket Width: | 52 mm |
| Temple Length: | 140 mm |
| Age Group: | Adult |
| Character: | MCM |
| Department: | Women |
| Features: | Demo-Plastic |
| Frame Material: | Metal |
| Hinge Type: | Barrel |
| Lens Material: | Demo-Plastic |
| MSRP: | $225 |
| Style: | Geometric |
| Theme: | Designer |
| Type: | Geometric |
| Vertical: | 36 mm |
ABOUT
MCM eyeglasses - MCM2130A - MCM2130A52723 - Frame: Gold/Havana, Lens: Clear (UPC: 886895428132)
Eyeglasses by MCM
With its global creative hub based in Berlin, MCM is a globally diverse, multicultural brand, steeped in rich heritage.
Celebrated by cultural icons, established and rising creative forces, athletes, and musicians, MCM continues to inspire and lead through its cutting-edge innovations and expert craftsmanship.