$192
Is this Invicta authentic?
Yes - we guarantee this Invicta item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Invicta item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Invicta |
| SKU: | 11887376 |
| MPN: | 32934 |
| Model: | Invicta Pro Diver |
| Dial Color: | Gold Silver White |
| Band Color: | Silver |
| Bezel Color: | Silver White |
| Case Size: | 38 mm |
| Band Width: | 20 mm |
| Lug Width: | 20 mm |
| Max Wrist Size: | 7.1-7.25 in |
| Department: | Women |
| Type: | Wristwatch |
| Reference Number: | 32934 |
| Style: | Casual Classic Dress/Formal Luxury Bracelet Statement |
| Features: | 12-Hour Dial Chronograph Fixed Bezel Gemmed Luminous Hands Sapphire Crystal Scratch-Resistant Screwdown Crown Seconds Hand Splash Proof Water Resistance Water-Resistant |
| Movement: | Quartz |
| Band Material: | Stainless Steel |
| Display: | Analog |
| Case Material: | Stainless Steel |
| Water Resistance: | 200 m (20 ATM) |
| Year Manufactured: | 2025 |
| With Papers: | Yes |
| Indices: | No Hour Marks 12-Hour Dial |
| Watch Shape: | Round |
| Band/Strap: | Milanese/Mesh Band |
| Bezel Type: | Fixed Gem-Set |
| Caseback: | Screwback Case |
| Case Finish: | Polished |
| Original Packaging Description: | With Box |
| Stone: | Crystal |
| Year of Manufacture: | 2010-Now |
ABOUT
Invicta watch - Invicta Pro Diver - Pro Diver - 32934 - Dial: Gold, Silver, White, Band: Silver, Bezel: Silver, White
Watches by Invicta
Invicta is a bold watch brand known for its striking designs and robust craftsmanship. Offering a diverse range of timepieces, Invicta combines style with functionality, creating watches that make a statement. With Invicta, you can find quality and innovation at an accessible price, appealing to those who appreciate both fashion and performance in their accessories.
YOU MIGHT ALSO LIKE