$334
Is this Ralph Lauren authentic?
Yes - we guarantee this Ralph Lauren item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Ralph Lauren item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Ralph Lauren |
| SKU: | 11872307 |
| UPC: | 888188546158 |
| Model: | Lauren Ralph Lauren November Buff Crossbody |
| Handle/Strap Color: | Beige |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | Tan |
| Lining Color: | Beige |
| Bag Width: | 8 in |
| Size: | Medium |
| Shape: | Crescent |
| Closure: | Magnetic Snap |
| Occasion: | Business Casual Formal Party/Cocktail Travel Wedding Workwear |
| Handle Drop: | 20 |
| Bag Depth: | 3 in |
| Accents: | Stitching Strap Accent |
| Personalize: | No |
| Accessories: | Brand Card Original Dust Bag |
| Department: | Women |
| Style: | Crossbody |
| Features: | Adjustable Strap Cross-Body Strap Inner Pockets Lightweight Mobile Phone Pocket Outer Pockets Pockets |
| Finish: | Matte |
| Pattern: | Solid |
| Character: | elegant classic designer |
| Bag Height: | 5 in |
| Handle Style: | Crossbody Strap |
| Lining Material: | Leather |
| Exterior Material: | Leather |
| Theme: | Designer |
| Strap Drop: | 20 |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Product Line: | Lauren Ralph Lauren November Buff Crossbody |
ABOUT
Ralph Lauren bag - Lauren Ralph Lauren November Buff Crossbody - Handle/Strap: Beige, Hardware: Gold, Exterior: Tan (UPC: 888188546158)
Bags by Ralph Lauren
Ralph Lauren Corporation is an American fashion company producing products ranging from the mid-range to the luxury segments. They are known for the clothing, marketing and distribution of products in four categories: apparel, home, accessories, and fragrances.