$298
Is this Miu Miu authentic?
Yes - we guarantee this Miu Miu item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Miu Miu item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Miu Miu |
| SKU: | 11866446 |
| Model: | MIU Miu VMU04Q |
| Frame Color: | Black |
| Frame Width: | 52 mm |
| Bridge Width: | 20 mm |
| Lens Socket Width: | 52 mm |
| Temple Length: | 140 MM |
| Country of Origin: | Italy |
| Vertical: | 45 mm |
| Pattern: | Solid |
| Year Manufactured: | 2020-2029 |
| Department: | Women |
| Type: | Eyeglasses |
| Style: | Full Rim |
| Frame Material: | Acetate Plastic |
| Personalized: | No |
| Features: | Cat Eye Full Rim |
ABOUT
Miu Miu eyeglasses - MIU Miu VMU04Q - Frame: Black
Eyeglasses by Miu Miu
Miu Miu is a brand from the Prada Group. Introduced by Miuccia Prada in 1992, Miu Miu was inspired by Miuccia`s personal wardrobe and named after her family nickname. With an independent identity from Prada, the brand has grown into one of the leading high fashion labels in the world.