SALE: $129 (-52%) $269
Is this Costa Del Mar authentic?
Yes - we guarantee this Costa Del Mar item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Costa Del Mar item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Costa Del Mar |
| SKU: | 11846258 |
| MPN: | 6S9015-901507-56 |
| UPC: | 097963664080 |
| Frame Color: | Blue |
| Other Frame Color: | Bahama Blue |
| Lens Color: | Blue |
| Other Lens Color: | Blue Mirror |
| Lens Width: | 56 mm |
| Bridge Width: | 18 mm |
| Arm Length: | 125 mm |
| Materials sourced from: | Made in USA |
| Style: | Square |
| Gender: | Women`s |
| Type: | Sunglasses |
| Department: | Women |
| Frame Material: | Acetate |
| Frame Shape: | Square |
| Lens Protection: | 100% UV Protection |
| Polarization: | Polarized |
ABOUT
Costa Del Mar sunglasses - 6S9015-901507-56 - Frame: Blue, Lens: Blue, Other Frame: Bahama Blue (UPC: 097963664080)
Sunglasses by Costa Del Mar
Costa Del Mar is a premier eyewear brand known for its exceptional sunglasses designed specifically for water enthusiasts and outdoor adventurers. With a focus on superior lens technology and polarized performance, Costa Del Mar provides crystal-clear vision and ultimate protection against harmful glare, making it ideal for fishing, boating, and all day on the water.
YOU MIGHT ALSO LIKE