SALE: $168 (-33%) $251
Is this Miu Miu authentic?
Yes - we guarantee this Miu Miu item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Miu Miu item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Miu Miu |
| SKU: | 11832526 |
| MPN: | MU54QV-CCG1O1-50 |
| UPC: | 8053672874822 |
| Model: | Miu Miu MU54QV-CCG1O1-50 |
| Frame Color: | Garnet |
| Lens Color: | Clear |
| Lens Socket Width: | 50 mm |
| Bridge Width: | 18 mm |
| Temple Length: | 140 mm |
| Department: | Women`s |
| Frame Material: | Metal |
| Style: | Cat Eye |
| Theme: | Designer |
| Type: | Full Rim |
ABOUT
Miu Miu eyeglasses - Miu Miu MU54QV-CCG1O1-50 - MU54QV-CCG1O1-50 - Frame: Garnet, Lens: Clear (UPC: 8053672874822)
Eyeglasses by Miu Miu
Miu Miu is a brand from the Prada Group. Introduced by Miuccia Prada in 1992, Miu Miu was inspired by Miuccia`s personal wardrobe and named after her family nickname. With an independent identity from Prada, the brand has grown into one of the leading high fashion labels in the world.