$128
Is this Ralph Lauren authentic?
Yes - we guarantee this Ralph Lauren item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Ralph Lauren item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Ralph Lauren |
| SKU: | 11832163 |
| MPN: | 431183656CX1 |
| Model: | Governors Lodge Flat Crossbody |
| Handle/Strap Color: | Lawn Green |
| Hardware Color: | Goldtone |
| Exterior Color: | Lawn Green |
| Lining Color: | Tan |
| Bag Width: | 9.5 in |
| Size: | Medium |
| Shape: | Square |
| Closure: | Zip |
| Occasion: | Business Casual Travel |
| Bag Depth: | 1 in |
| Fabric Type: | Leather Exterior |
| Accents: | Zipper Ralph Lauren placard |
| Department: | Women |
| Style: | Crossbody |
| Features: | Adjustable Strap Cross-Body Strap Lightweight Lined Outer Slip Pocket Inner Pocker |
| Finish: | Pebbled |
| Pattern: | Solid |
| Bag Height: | 9.5 in |
| Character: | Pebbled Leather |
| Handle Style: | Crossbody Strap |
| Lining Material: | Fabric |
| Material: | Leather Exterior |
| Exterior Material: | Leather |
| Colors: | Lawn Green |
| Hardware Material: | Goldtone |
| Strap Drop: | 22 in |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Product Line: | Governors Lodge |
ABOUT
Ralph Lauren bag - Governors Lodge Flat Crossbody - Governors Lodge Flat Crossbody - 431183656CX1 - Green, Handle/Strap: Lawn Green, Hardware: Goldtone
Bags by Ralph Lauren
Ralph Lauren Corporation is an American fashion company producing products ranging from the mid-range to the luxury segments. They are known for the clothing, marketing and distribution of products in four categories: apparel, home, accessories, and fragrances.