$215
Is this Ralph Lauren authentic?
Yes - we guarantee this Ralph Lauren item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Ralph Lauren item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Ralph Lauren |
| SKU: | 11832061 |
| UPC: | 888188418134 |
| Handle/Strap Color: | Black |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | Black/Ivory |
| Lining Color: | Black |
| Bag Width: | 6.5 in |
| Size: | Mini |
| Pattern: | Houndstooth |
| Closure: | Drawstring |
| Bag Height: | 7.5 in |
| Occasion: | Casual |
| Handle Style: | Crossbody Strap |
| Bag Depth: | 4.5 in |
| Exterior Material: | Tweed |
| Department: | Women |
| Style: | Bucket & Drawstring Bag |
| Handle/Strap Material: | Leather |
ABOUT
Ralph Lauren bag - Handle/Strap: Black, Hardware: Gold, Exterior: Black/Ivory (UPC: 888188418134)
Bags by Ralph Lauren
Ralph Lauren Corporation is an American fashion company producing products ranging from the mid-range to the luxury segments. They are known for the clothing, marketing and distribution of products in four categories: apparel, home, accessories, and fragrances.