$131
Is this Coach authentic?
Yes - we guarantee this Coach item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Coach item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Coach |
| SKU: | 11794727 |
| MPN: | CW452 |
| UPC: | 196395550760 |
| Model: | CW452 |
| Color: | black |
| Exterior Color: | black |
| Handle/Strap Color: | silver |
| Hardware Color: | silver |
| Lining Color: | black |
| Bag Width: | 7.5 in |
| Size: | small |
| Accents: | logo zipper |
| Accessories: | bag charm |
| Bag Depth: | 2 in |
| Bag Height: | 4.5 in |
| Closure: | zip |
| Department: | women |
| Exterior Material: | coated canvas |
| Features: | credit card; inner pocket chain strap lined |
| Finish: | pebbled |
| Garment Care: | spot clean |
| Handle Drop: | 6.75 in |
| Handle Style: | shoulder strap; wristlet |
| Handle/Strap Material: | metal |
| Lining Material: | fabric |
| Occasion: | casual business travel; party/cocktail; wedding; |
| Pattern: | heart bolt |
| Product Line: | Nolita 19 |
| Style: | shoulder bag wristlet |
| Theme: | Coach Nolita 19 CW452 Shoulder Bag Wristlet Clutch Bolt Heart Black Leather Crossbody Small Bag Limited Edition Gift ORGPKG Designer |
| Type: | Shoulder Bag |
| Manufacturer: | Coach New York NY USA |
ABOUT
Coach bag - CW452 - black, Exterior: black, Handle/Strap: silver (UPC: 196395550760)
Bags by Coach
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.