$276
Is this Coach authentic?
Yes - we guarantee this Coach item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Coach item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Coach |
| SKU: | 11793239 |
| UPC: | 195031952067 |
| Hardware Color: | Silver |
| Lining Color: | Brown |
| Exterior Color: | Cream |
| Bag Width: | 8 in |
| Pattern: | Houndstooth |
| Bag Height: | 6 in |
| Closure: | Zip |
| Handle Style: | Crossbody Strap |
| Bag Depth: | 5 in |
| Exterior Material: | Leather |
| Personalize: | No |
| Department: | Women |
| Style: | Crossbody |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Product Line: | Coach Outlet |
| Occasion: | Casual Formal Party/Cocktail Travel |
| Features: | Adjustable Strap Cross-Body Strap Inner Pockets |
ABOUT
Coach bag - Hardware: Silver, Lining: Brown, Exterior: Cream (UPC: 195031952067)
Bags by Coach
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.