$176
Is this Ralph Lauren authentic?
Yes - we guarantee this Ralph Lauren item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Ralph Lauren item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Ralph Lauren |
| SKU: | 11786160 |
| MPN: | Ralph Lauren 0RL6238U 5007 |
| UPC: | 8056597902113 |
| Model: | 0RL6238U-5007 |
| Frame Color: | Striped Havana |
| Bridge Width: | 17mm |
| Lens Socket Width: | 54mm |
| Temple Length: | 145mm |
| Frame Width: | 54mm |
| Department: | Women |
| Type: | Eyeglasses |
| Features: | Eyeglasses |
| Frame Material: | Cat eye |
| Style: | Eyeglasses |
| Theme: | Designer |
| Country of Origin: | Italy |
| Personalized: | No |
| Unit Type: | oz |
ABOUT
Ralph Lauren eyeglasses - 0RL6238U-5007 - Ralph Lauren 0RL6238U 5007 - Frame: Striped Havana (UPC: 8056597902113)
Eyeglasses by Ralph Lauren
Ralph Lauren Corporation is an American fashion company producing products ranging from the mid-range to the luxury segments. They are known for the clothing, marketing and distribution of products in four categories: apparel, home, accessories, and fragrances.