$402
Is this Coach authentic?
Yes - we guarantee this Coach item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Coach item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Coach |
| SKU: | 11735898 |
| MPN: | CH748 |
| Model: | CH748 |
| Exterior Color: | Blue |
| Hardware Color: | Silver |
| Lining Color: | Blue |
| Handle/Strap Color: | Blue |
| Bag Width: | 8.75 in |
| Accessories: | Bag Charm Detachable Strap Original Dust Bag |
| Occasion: | Casual |
| Exterior Material: | Jelly |
| Closure: | Push Lock |
| Accents: | Buckle Accent |
| Theme: | Colorful Designer |
| Strap Drop: | 21.5 in |
| Style: | Crossbody |
| Hardware Material: | Silver |
| Features: | Adjustable Strap Certificate of Authenticity Waterproof Water Resistant |
| Handle Style: | Shoulder Strap |
| Pattern: | Solid |
| Product Line: | Coach Tabby |
| Handle/Strap Material: | Jelly |
| Bag Height: | 5.75 |
| Lining Material: | Jelly |
| Finish: | Transparent |
| Department: | Women |
| Bag Depth: | 3 in |
| Shape: | Rectangle |
ABOUT
Coach bag - CH748 - Exterior: Blue, Hardware: Silver, Lining: Blue
Bags by Coach
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.