SALE: $248 (-35%) $380
Is this Fendi authentic?
Yes - we guarantee this Fendi item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Fendi item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Fendi |
| SKU: | 11732358 |
| Model: | FE 50032I |
| Frame Color: | TRANSPARENT GREY-HAVANA TEMPLES |
| Bridge Width: | 18 mm |
| Lens Socket Width: | 55 mm |
| Temple Length: | 145 MM |
| Country of Origin: | Italy |
| Vertical: | 44 mm |
| Character: | Vision |
| Department: | Unisex |
| Type: | Eyeglasses |
| Style: | Square |
| Theme: | Designer |
| Frame Material: | Acetate |
| Features: | Full Rim |
ABOUT
Fendi eyeglasses - FE 50032I - Frame: TRANSPARENT GREY-HAVANA TEMPLES
Eyeglasses by Fendi
Fendi is a prestigious Italian luxury brand known for its exquisite leather goods, fashion, and accessories. Renowned for its iconic designs, Fendi combines tradition with innovation, offering a range of stylish handbags, clothing, and footwear that epitomize elegance. With Fendi, you can experience luxury and craftsmanship that enhances your individual style and makes a lasting impression.