$1548
Is this Ralph Lauren authentic?
Yes - we guarantee this Ralph Lauren item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Ralph Lauren item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Ralph Lauren |
| SKU: | 11729412 |
| Handle/Strap Color: | Taupe |
| Exterior Color: | Taupe |
| Lining Color: | Taupe |
| Bag Width: | 7" |
| Size: | Small |
| Country of Origin: | Italy |
| Shape: | Rectangle |
| Closure: | Drawstring |
| Occasion: | Casual |
| Year Manufactured: | 2010-2019 |
| Bag Depth: | 5" |
| Accents: | Crystal |
| Department: | Women |
| Style: | Bucket & Drawstring Bag |
| Features: | Adjustable Strap Cross-Body Strap |
| Pattern: | Floral |
| Bag Height: | 9" |
| Handle Style: | Top Handle |
| Lining Material: | Leather |
| Exterior Material: | Suede |
| Hardware Material: | Gold |
| Theme: | Embroidered Floral Rose |
| Handle/Strap Material: | Suede |
| Product Line: | Ralph Lauren Collection |
ABOUT
Ralph Lauren bag - Handle/Strap: Taupe, Exterior: Taupe, Lining: Taupe
Bags by Ralph Lauren
Ralph Lauren Corporation is an American fashion company producing products ranging from the mid-range to the luxury segments. They are known for the clothing, marketing and distribution of products in four categories: apparel, home, accessories, and fragrances.