$98
Is this Skechers authentic?
Yes - we guarantee this Skechers item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Skechers item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Skechers |
| SKU: | 11728859 |
| MPN: | 233046W BBK |
| Model: | Slip-ins Summits Dorrez |
| US Shoe Size (Men`s): | 9 W US |
| US Shoe Size: | 7.5-14 |
| Shoe Width: | WIDE WIDTH |
| Width: | WIDE WIDTH |
| Style Code: | 233046W BBK |
| Closure: | Slip-In |
| Occasion: | Activewear Casual |
| Department: | Men |
| Style: | Sneaker |
| Features: | Comfort Performance Skechers Performance Machine Washable Wide FIT |
| Upper Material: | engineered knit upper |
| Performance/Activity: | Walking |
| Product Line: | Skechers Slip-Ins |
ABOUT
Skechers shoes - Slip-ins: Summits Dorrez - Summits Dorrez - 233046W BBK - BLACK / BLACK
Shoes by Skechers
Skechers designs and develops lifestyle and performance product known for style, innovation, quality and comfort. Along with its diverse footwear offering, the Company’s head-to-toe collections for men, women and kids include a growing range of apparel and accessories.
YOU MIGHT ALSO LIKE