$270
Is this Montblanc authentic?
Yes - we guarantee this Montblanc item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Montblanc item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Montblanc |
| SKU: | 11726327 |
| MPN: | MB0397ON 004 |
| UPC: | 889652571843 |
| Frame Color: | Multicolor |
| Frame Width: | 141 mm |
| Bridge Width: | 20 mm |
| Lens Socket Width: | 52 mm |
| Temple Length: | 145 mm |
| Vertical: | 41 mm |
| Pattern: | Solid |
| Year Manufactured: | 2020-2029 |
| Type: | Eyeglasses |
| Department: | Unisex Adults |
| Theme: | 90s Modern |
| Personalized: | No |
| Style: | Square |
| Frame Material: | Metal |
| Features: | Full Rim Square |
ABOUT
Montblanc eyeglasses - MB0397ON 004 - Frame: Multicolor (UPC: 889652571843)
Eyeglasses by Montblanc
Montblanc International is a German manufacturing company of luxury goods, based in Hamburg. Montblanc produces a wide range of products, including goods for travel, writing implements, watches and jewelry, among other products.