$180
Is this Montblanc authentic?
Yes - we guarantee this Montblanc item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Montblanc item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Montblanc |
| SKU: | 11600652 |
| UPC: | 664689495559 |
| Model: | MB 336 012 56 20 140 |
| Frame Color: | Palladium Gunmetal |
| Bridge Width: | 20 mm |
| Lens Socket Width: | 56 mm |
| Temple Length: | 140 mm |
| Custom Bundle: | No |
| Department: | Unisex |
| Type: | Folding Glasses |
| Style: | Half Rimless |
| Age Group: | Adult |
| Personalized: | No |
| Country of Origin: | Italy |
ABOUT
Montblanc eyeglasses - MB 336 012 56 20 140 - Frame: Palladium Gunmetal (UPC: 664689495559)
Eyeglasses by Montblanc
Montblanc International is a German manufacturing company of luxury goods, based in Hamburg. Montblanc produces a wide range of products, including goods for travel, writing implements, watches and jewelry, among other products.