$172
Is this Tory Burch authentic?
Yes - we guarantee this Tory Burch item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Tory Burch item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Tory Burch |
| SKU: | 11586636 |
| MPN: | 167913 |
| UPC: | 197865358145 |
| Handle/Strap Color: | Navy |
| Hardware Color: | Silver |
| Exterior Color: | Navy |
| Lining Color: | Navy |
| Bag Width: | 9.5" at widest |
| Size: | Mini |
| Closure: | Zip |
| Bag Height: | 5.5" |
| Occasion: | Casual Party/Cocktail |
| Handle Drop: | 4.75" |
| Handle Style: | Double Handles |
| Lining Material: | Jacquard |
| Bag Depth: | 4" |
| Exterior Material: | Leather Trim Nylon |
| Accessories: | Detachable Strap |
| Department: | Women |
| Hardware Material: | Stainless Steel |
| Style: | Crossbody |
| Strap Drop: | 22.5" Adjustable 19.5"~25.5" |
| Features: | Adjustable Strap Cross-Body Strap Inner Pocket |
| Handle/Strap Material: | Leather |
ABOUT
Tory Burch bag - 167913 - Handle/Strap: Navy, Hardware: Silver, Exterior: Navy (UPC: 197865358145)
Bags by Tory Burch
Tory Burch is an American fashion designer, businesswoman and philanthropist. She is the Executive Chairman and Chief Creative Officer of her own brand.
YOU MIGHT ALSO LIKE