$198
Is this Marc Jacobs authentic?
Yes - we guarantee this Marc Jacobs item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Marc Jacobs item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Marc Jacobs |
| SKU: | 11580764 |
| UPC: | 883936869329 |
| Model: | Marc by Marc Jacobs Pretty Nylon |
| Handle/Strap Color: | Multicolor |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | Multi-Color |
| Lining Color: | Multicolor |
| Bag Width: | 15" |
| Size: | Medium |
| Bag Length: | 22" |
| Outside Pockets: | 0 |
| Shape: | Rectangle |
| Inside Pockets: | 3 |
| Closure: | Magnetic Snap Flap |
| Occasion: | Casual |
| Handle Drop: | 26" |
| Bag Depth: | 4" |
| Fabric Type: | nylon |
| Accents: | Logo |
| Personalize: | No |
| Accessories: | Lock |
| Department: | Women |
| Unit Type: | Unit |
| Style: | Crossbody |
| Features: | Folding |
| Unit Quantity: | 1 |
| Finish: | Coated |
| Pattern: | Multi-Colored |
| Bag Height: | 12" |
| Character: | Colorful |
| Handle Style: | Crossbody Strap |
| Lining Material: | Fabric |
| Exterior Material: | Fabric Nylon |
| Style number: | M3122028 |
| Hardware Material: | Gold-Plated |
| Strap Drop: | 26" |
| Theme: | Preppy |
| Handle/Strap Material: | Nylon |
| Product Line: | Marc Jacobs Natasha |
ABOUT
Marc Jacobs bag - Marc by Marc Jacobs Pretty Nylon - Handle/Strap: Multicolor, Hardware: Gold, Exterior: Multi-Color (UPC: 883936869329)
Bags by Marc Jacobs
Marc Jacobs is a prestigious fashion brand known for its innovative designs and playful aesthetic. Renowned for its eclectic collections, Marc Jacobs offers a range of clothing, handbags, and accessories that blend sophistication with creativity. With Marc Jacobs, you can embrace unique styles that make a bold statement and reflect your individuality in the world of fashion.