$72
Is this Victoria's Secret authentic?
Yes - we guarantee this Victoria's Secret item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Victoria's Secret item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Victoria's Secret |
| SKU: | 11572940 |
| UPC: | 0667543885060 |
| Handle/Strap Color: | Black |
| Exterior Color: | Black |
| Lining Color: | Black |
| Bag Width: | 20" across bottom |
| Size: | One Size |
| Country of Origin: | Unknown |
| Shape: | Trapezoid |
| Inside Pockets: | 1 |
| Closure: | Open |
| Occasion: | Business Casual Party/Cocktail Travel Workwear |
| Bag Depth: | See Description |
| Fabric Type: | Canvas |
| Accents: | Logo |
| Personalize: | No |
| Style Subtype: | Beach/Gym tote |
| Department: | Women |
| Style: | Tote |
| Features: | graphic front triangular shape Lightweight |
| Intended Use: | Everyday |
| Pattern: | Solid |
| Bag Height: | 15" |
| Character: | Victoria Victoria`s Secret Victoria`s Secret Victoria`s Sport |
| Handle Style: | Double Handles |
| Lining Material: | Canvas |
| Exterior Material: | Canvas |
| Type: | Totes |
| Strap Drop: | 10" |
| Theme: | Beach Logo Love Runway Model Sexy Sports Striking Victoria Secret Victoria Sport gym bag Victoria Sport athleisure athletic cruise festive flirty fun get-a-way girl girlfriend girly gym market mom sporty training travel vacation weekend wife woman yoda |
| Handle/Strap Material: | Canvas |
| Character Family: | Victoria`s Secret |
| Product Line: | Victoria Sport |
ABOUT
Victoria's Secret bag - Handle/Strap: Black, Exterior: Black, Lining: Black (UPC: 0667543885060)
Bags by Victoria's Secret
Victoria`s Secret is a well-known lingerie and beauty brand celebrated for its glamorous designs and iconic fashion shows. Renowned for offering a wide range of stylish lingerie, sleepwear, and fragrances, Victoria`s Secret embodies femininity and allure. With Victoria`s Secret, you can find luxurious pieces that enhance confidence and celebrate beauty, making it a favorite choice for women everywhere.