$314
Is this Moschino authentic?
Yes - we guarantee this Moschino item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Moschino item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Moschino |
| SKU: | 11566435 |
| Exterior Color: | Black |
| Bag Width: | 5.7" |
| Size: | Mini |
| Country of Origin: | Italy |
| Pattern: | Textured |
| Bag Height: | 7.8" |
| Character: | Batman |
| Closure: | Zip |
| Occasion: | Casual |
| Bag Depth: | 4.9" |
| Exterior Material: | PU Leather/Polyurethane Leather Details |
| Accents: | Buckle Logo |
| Department: | Women |
| Hardware Material: | Gold Metal |
| Style: | Backpack |
| Theme: | Halloween |
| Features: | Removable Straps Adjustable Strap |
ABOUT
Moschino bag - Exterior: Black
Bags by Moschino
Moschino is a high-end luxury Italian fashion brand well-known for being wonderfully colorful, eccentric, and often made with unusual materials.
Since its inception the brand has been noted for its irreverence and eccentricity.